Úvod
Řád gellejských rytířů je největší rytířský řád na Kélasu sídlící ve městě Gellea, které se nachází jen několik desítek mil východně od An Soraniy. Jako cvičiště vojáků funguje již od prvního století Starého letopočtu a od té doby v jeho bezprostřední blízkosti vyrostlo poměrně rušné menší město, jehož obyvatelé spoléhají právě na učně, vojáky a rytíře, co se týče obživy – proto není divu, že množství zbraní, výzbroje a stejnokrojů říšské armády pochází právě z Gelley.
Na rozdíl od Řádu rytířů nejsvatějšího Leikiho je do gellejského řádu přijímána především šlechta, zatímco obyčejný lid musí nejdříve podstoupit alespoň jednoroční výcvik v jednom z říšských cvičisť či jiném řádu, než jim bude povoleno vstoupit do Gelley. Učni jsou rozděleni do ročníků, které jsou otevírány vždy na jaře a vstupuje do nich v průměru několik desítek budoucích rytířů nejrůznějšího věku. Výcvik musí trvat nejméně tři roky a bývá ukončován mezi osmnáctým a dvacátým rokem života. Někteří proto do řádu mohou vstoupit i ve velmi mladém věku – pro šlechtice je běžné své dědice posílat do Gelley po dvanáctém roku, což byl kupříkladu případ i současného sentského generála Venraska Sentangara.
Po ukončení základního výcviku a jmenování rytířem mnozí pokračují ve výcviku dále nebo se přesunou do říšské armády. Několik nejlepších z každého ročníku má jedinečnou příležitost pokusit se složit zkoušku, která by jim otevřela dveře do Řádu rytířů nejsvatějšího Leikiho. Šlechtici mají poměrně volnou ruku a mohou svévolně odejít zpět do sídla svého rodu, zatímco neurození rytíři jsou s řádem už navždy spjati a musejí se mu za všech okolností zodpovídat. Gellejští rytíři často tvoří jednotky vedené jedním či více rytíři z Řádu.